Locman 2017 Yerli Film izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
3,6 IMDB Puanı 4 Görüntülenme

Locman 2017 Yerli Film izle

1980 yılında geçen filmde bir makinistin hikayesi anlatılıyor. Uğur, makinist olarak çalışan bir adamdır. İşinde terfi ile tayini çıkınca ailesi ile birlikte yeni bir yaşama başlar. Artık depo şefi olacak olan Uğur eşi Handan ve çocukları ile birlikte lojmana yerleşir. Ailesinin yeni ortamlarına alışabilmeleri için elinden gelen yapan Uğur, ön yargı ve korkularını ailesi ve dostlarının yardımı ile üstesinden gelecektir.
Oyuncu kadrosunda Alican Yücesoy, Yeliz Kuvancı, Nergis Çorakçı, Cem Cücenoğlu, Nisa Aksongur, İlker Kabaoğlu gibi isimlerin yer aldığı, senaryosunu Şükrü Alaçam ve Mine Ölce Çakan’ın yazdığı yapımın yönetmenliğini Şükrü Alaçam üstleniyor.

İnsanların sadece komediye boğulduğu bir dönemde özlenen bir film tarzının çalışması içerisinde olduklarını belirten Üç Yirmi Yedi Yapım ve Prodüksiyon Sahibi ve Filmin Yapımcısı Oya Işıl Çuhadar, filmin yönetmen Şükrü Alaçam’ın gerçek hikayesi olduğunu aktarıp “Locman, izleyiciyi geçmişe götüren, nostaljik bir film olacak. Herkesin kendisinden bir pay bulacağı, 1980 yılında geçen bir dönem hikayesi. Makinistlikten, Depo Şefliğine terfi olan bir personelin eşinin’Lojman çıktı, 24 saat sıcak su, kalorifer, artık sıkıntı çekmeyeceğiz, kiradan kurtulduk’ gibi sevincine karşılık, taşındıkları yerde lojmanın boşaltılmamış oluyor. Yerine atandığı depo şefi görev yerine gidiyor ama o da lojman sıkıntısı yaşadığı için eşini ve çocuklarını yanına alamıyor. Terfi alan Depo Şefi, ailesiyle birlikte evsiz kalıyorlar ve bir vagonda yaşamaya karar veriyorlar.” ” sözleriyle paylaştı.

Alternatifler

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?